Новости Украины. Киев. Глава государства встретился с лидерами парламентских фракций. Об этом сообщила пресс-служба президента Украины Виктора Януковича. «Нужно найти политическую волю, чтобы образовать большинство в Верховной Раде Украины. И украинское общество, и наши партнеры в мире ждут политической стабильности в нашем государстве. Поэтому я прошу вас определиться», – сказал Президент Украины Виктор Янукович на встрече с лидерами парламентских фракций. После дискуссии, состоявшейся при участии Председателя парламента, Президент Украины подписал Закон «О Регламенте Верховной Рады Украины». Глава государства еще раз подчеркнул важность как можно скорейшего формирования парламентского большинства и дееспособного правительства. Состоялась встреча Президента Украины с Сергеем Тигипко. Президент Украины Виктор Янукович считает Сергея Тигипко наиболее приемлемой кандидатурой на должность Вице-премьера в новом правительстве Украины. «Сергей Тигипко не принадлежит ни к одной из парламентских партий. Народ Украины высказал ему значительную поддержку на прошлых президентских выборах, поддержав таким образом изменения и реформы. Тигипко – хорошая кандидатура для того, чтобы руководить экономическим блоком», – подчеркнул Глава государства сегодня после встречи с Сергеем Тигипко, на которой последний согласился работать в новом правительстве.
ЗАКОН УКРАИНЫ № 1952-VI О внесении изменения в Закон Украины «О Регламенте Верховной Рады Украины»
Верховна Рада України постановляє:
1. Внести зміну до статті 61 Регламенту Верховної Ради України, затвердженого Законом України «Про Регламент Верховної Ради України» від 10 лютого 2010 року № 1861-VI, виклавши її в такій редакції:
«Стаття 61. Порядок утворення коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді
1. Коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді (далі – коаліція) – це сформоване за результатами виборів і на основі узгоджених політичних позицій та на засадах, встановлених Конституцією України і цим Регламентом, об'єднання депутатських фракцій, народних депутатів, до якого входить більшість народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради.
2. Коаліція формується протягом одного місяця з дня відкриття першого засідання новообраної Верховної Ради або протягом одного місяця з дня припинення діяльності попередньої коаліції.
3. Коаліція формується після проведення депутатськими фракціями консультацій. За результатами проведених консультацій за особистими підписами голів відповідних депутатських фракцій або за рішенням депутатської фракції одним із заступників голови депутатської фракції укладається Угода про коаліцію депутатських фракцій у Верховній Раді (далі – коаліційна угода). У коаліційній угоді фіксуються узгоджені політичні позиції, що стали основою формування цієї коаліції, а також порядок вирішення внутрішньо-організаційних питань діяльності коаліції. До коаліційної угоди додається список народних депутатів, які сформували коаліцію, з особистими підписами народних депутатів. Такий список є невід'ємною складовою коаліційної угоди.
4. Коаліція вважається сформованою з моменту офіційного оголошення про це головуючим на пленарному засіданні на підставі поданих до Апарату Верховної Ради документів, передбачених частиною третьою цієї статті.
5. Повідомлення про сформування коаліції, коаліційна угода та персональний склад коаліції не пізніше ніж через чотири дні після офіційного оголошення на пленарному засіданні про її сформування публікуються в газеті «Голос України».
6. У разі припинення діяльності коаліції нова коаліція формується в порядку, встановленому цим Регламентом».
2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ 9 березня 2010 року Пресс-служба Президента Украины Виктора Януковича На фото: Встреча президента Украины Виктора Януковича с лидерами фракций Фото: пресс-службы президента Украины
|